Jak działa kalkulator online OC?

przez | 15 listopada 2021

Kalkulatory OC dostępne online na stronach internetowych są bardzo wygodnym narzędziem, które pozwala poznać orientacyjną wysokość stawki ubezpieczenia OC, co ciekawe pokazują one wyniki dla co najmniej kilku towarzystw ubezpieczeniowych. Dla wielu osób jest to dodatkową zaletą, ponieważ prosto i szybko mogą porównać oferty różnych firm. Jak działają kalkulatory online?

Niezbędne są dane

Minusem korzystania z kalkulatorów online dla wielu osób jest konieczność podania wielu danych, dotyczących np. informacji o pojeździe, danych właściciela polisy, w tym nr PESEL, daty urodzenia czy adresu zamieszkania. Wpisywanie informacji do formularza w Internecie nie jest rozwiązaniem wzbudzającym wśród niektórych osób zaufanie. Jednak należy mieć świadomość, że porównywarki bez uzyskania informacji nie mają możliwości prezentacji rzetelnych i dopasowanych rozwiązań.

Jak funkcjonuje kalkulator?

Dane, jakie należy wprowadzić do formularza są niezbędne, aby obliczyć składkę OC i nie ma możliwości, aby wykonać zadanie bez dostarczenia informacji. Wyszukiwarki OC to specjalnie przygotowane formularze, które czerpią “wiedzę” z przypisanych baz danych dostarczonych przez poszczególne firmy. Wypełniając formularz w kolejnych krokach wyszukiwarka uzyskuje informacje, które pomagają porównać i dopasować pozyskane informacje z danymi zawartymi w bazie.

Przygotowanie takiego kalkulatora OC wymaga zatem dużo wiedzy i pracy głównie po stronie programistów, którzy dzięki odpowiednim funkcjom pomagają wybrać odpowiednią ofertę na podstawie wprowadzonych danych.

 

Zobacz również inne wpisy:

Wyjazd samochodem na Słowację

Wyposażenie po VIN

Rejestracja motocykla

Oświadczenie sprawcy kolizji na parkingu a stłuczka na parkingu

Jazda bez ubezpieczenia