Co wpływa na ustalenie zniżek OC?

przez | 15 listopada 2021

Zniżki OC to bardzo pożądany przez kierowców czynnik, mający duży wpływ na obniżenie wysokości obowiązkowej składki. W pewnych przypadkach firmy ubezpieczeniowe decydują się nawet na narzucenie zwyżek. Ale jakie czynniki mają wpływ na ustalenia prawa do zniżki? Sprawdźmy!

Zniżki OC – jak je uzyskać?

Podstawą do uzyskania i utrzymania zniżek OC jest bezszkodowa jazda. Towarzystwa Ubezpieczeniowe doceniają bezkolizyjną jazdę w sposób bardzo mierzalny. Ale na możliwość uzyskania zniżek OC wpływ mają także inne czynniki.  Nie bez powodu ustalając cenę polisy agent zadaje szereg bardzo szczegółowych pytań. Wśród istotnych informacji znajdują się m.in. te dotyczące roku uzyskania uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi, wiek kierowcy, wykonywany zawód, stan cywilny czy posiadanie dzieci.

Nie każdy wie, ale na ustalenie wysokości polisy wpływ ma także miejsce zamieszkania, to właśnie z tego powodu konieczne jest podanie numerów tablicy rejestracyjnej, wskazującej na właściwość terytorialną wydającą tablice. Wśród istotnych dla ubezpieczyciela informacji wskazać należy także rocznik pojazdu, jego model, pojemność silnika, a nawet fakt czy pojazd jest garażowany czy nie.

Kalkulator OC

Orientacyjną wysokość polisy można obliczyć także samemu, korzystając z internetowych porównywarek. Pozwalają one porównać oferty poszczególnych firm ubezpieczeniowych, jednak należy pamiętać, że wypełenienie kwestionariusz z całą pewnością zajmie chwilę czasu. Konieczne jest bowiem szczegółowe wypełnienie wskazanych danych, bo tylko na tej podstawie kalkulator może zaprezentować rzetelną ofertę.

 

Zobacz podobne wpisy:

Kiedy trzeba wymienić dowód rejestracyjny samochodu

Samochód z Niemiec

Najtańsze nowe samochody

Regres ubezpieczeniowy

Homologacja butli LPG