Jak szukać ubezpieczenia OC dla samochodu?

przez | 22 listopada 2021

Ubezpieczenie OC jest obowiązkowym ubezpieczeniem komunikacyjnym, którym musi być objęty każdy pojazd. Nie ma znaczenia czy faktycznie porusza się on drogami publicznymi czy tylko stoi w garażu – ubezpieczenie OC i tak musi mieć! Jak szukać OC i na co zwracać uwagę przed zakupem?

Gdzie i jak szukać OC?

Możliwości jest kilka, a wiele zależy od preferencji i umiejętności osoby szukającej. Szukanie ofert OC może być zajęciem czasochłonnym, jeśli ktoś zdecyduje się na osobisty kontakt z przedstawicielami co najmniej kilku firm. To rozwiązanie raczej preferowane jest przez osoby nieco starsze, które nie do końca potrafią poradzić sobie z nową technologią.

Doskonałym rozwiązaniem jest korzystanie z internetowych porównywarek – kalkulatory OC pozwalają szybko i sprawnie porównać oferty wielu firm. Korzystanie z kalkulatora wymaga podania odpowiednich danych, na podstawie których przygotowana zostanie oferta.

Ubezpieczenie OC na co zwrócić uwagę?

Szukając OC dla pojazdu należy zwracać uwagę nie tylko na cenę, chociaż dla wielu osób jest ona podstawowym kryterium wyboru. W ramach OC zyskać można jednak nieco szerszą ochronę. Właściwie standardem jest już holowanie do określonej ilości kilometrów w przypadku awarii lub pomoc w przypadku problemów z uruchomieniem auta lub awaryjnym otwieraniem. Nie są to sytuacje, które zdarzają się często, ale nigdy nie wiadomo, kiedy mogą się przytrafić, dlatego nie warto rezygnować z takiej ochrony. Szczególnie, że nie wpływa ona istotnie na wzrost składki.

 

Zobacz inne:

Ubezpieczenie samochodu Katowice

Ubezpieczenie wkładu własnego wynajem auta

Wypowiedzenie OC po złomowaniu

Samochód z Włoch. Jak go sprowadzić, aby nie żałować?

Mandat z fotoradaru