Ubezpieczenie samochodu na wypadek gradobicia i burzy – gdzie kupić i ile zapłacić?

przez | 8 listopada 2021

Uszkodzenia spowodowane gradobiciem i burzami są objęte ubezpieczeniem od gradobicia i burzy. Ubezpieczyciel zapłaci ustaloną kwotę lub zapłaci za naprawę pojazdu w warsztacie w przypadku zniszczenia karoserii lub zalania pojazdu.
Uszkodzenia spowodowane przez elementy są chronione pełnymi lub małymi polisami ubezpieczeniowymi na klimatyzację i szyby. Podczas gdy ten ostatni zakrywa przednie szyby, najczęściej przednie, tylne i boczne szyby, nie chroni innych części pojazdu.
Istnieje szereg czynników, które należy wziąć pod uwagę przy zakupie ubezpieczenia od gradobicia i burzy. Obejmują one mechanizm rozliczania roszczeń, franszyzę, kwotę roszczenia oraz wszelkie wyłączenia zawarte w OWU.
Możesz skorzystać z naszego kalkulatora, aby zobaczyć, ile kosztuje ubezpieczenie od gradobicia i burzy. Podkreślamy najważniejsze aspekty każdej polisy (takie jak kwota ubezpieczenia i proces rozwiązywania roszczeń), aby ułatwić klientom podjęcie świadomej decyzji.
Klęski żywiołowe, a także wandale stanowią zagrożenie dla Twojego pojazdu. Zalanie wnętrza pojazdu lub uszkodzenie na zewnątrz pojazdu może wynikać z kilkuminutowej burzy z piorunami lub gradu. Weź pod uwagę finansowe konsekwencje ekstremalnych zjawisk pogodowych.

Ubezpieczyciele są w dużej mierze ukierunkowani na właścicieli pojazdów bez dostępu do garażu z ubezpieczeniem samochodowym od gradu i burzy. Pozostawienie samego pojazdu na publicznym parkingu jest niebezpieczne. Ponieważ wandal lub złodziej może zaatakować pojazd, może on również zostać uszkodzony lub zniszczony w wyniku klęski żywiołowej, takiej jak gradobicie lub uderzenie pioruna.

Kto i jak płaci za szkody spowodowane gradobiciem i burzą?

Uszkodzenia spowodowane zjawiskami atmosferycznymi wykraczają daleko poza estetykę. Zalania i uszkodzenia elektroniki samochodu są częstymi konsekwencjami ulewnej ulewy i zatkanych włazów. Z drugiej strony drzewa mogą zostać przewrócone przez silny podmuch wiatru. Jako właściciel samochodu możesz z łatwością wyobrazić sobie skutki finansowe tego rodzaju szkód. Czy istnieją sposoby, aby im zapobiec?

Możliwe, że ubezpieczyciel poniesie odpowiedzialność za szkody spowodowane gradobiciem, burzą lub innymi klęskami żywiołowymi. Polisa ubezpieczeniowa od gradobicia i burzy zapewnia ten poziom ochrony. Ubezpieczyciel zrekompensuje ci, jeśli twój samochód ulegnie wgnieceniu lub rozbiciu przedniej szyby z powodu klęski żywiołowej.

Sprawdź koszt ubezpieczenia od gradobicia i burzy.

Jakie ubezpieczenie od burzy i gradobicia należy wykupić?

Jednym z najczęściej zadawanych pytań jest to, czy ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej obejmuje szkody spowodowane gradobiciem. Niestety, ale nie – pełni inną funkcję. Odszkodowanie dla osób poszkodowanych w wypadkach i incydentach zapewniane jest poprzez ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej. Ubezpieczenie AC to podstawowy produkt, który chroni pojazd przed gradobiciem i uszkodzeniami spowodowanymi przez burzę, podczas gdy ubezpieczenie przedniej szyby jest ubezpieczeniem dodatkowym.

Ubezpieczenie od gradobicia i burzy

Zarówno duży AC, jak i mały AC. Będziesz mieć więcej opcji, jeśli wybierzesz pierwszą opcję. Oprócz gradobicia i powodzi, ta polisa zapewnia ochronę Twojego pojazdu. Inne czynniki, takie jak wiatr i grad, są objęte na przykład AC Allianz.

Huragan.
Błyskawica.
Osiadanie i/lub osuwanie się ziemi.
Lawiny.
Obecność innych sił natury.
Termin „pełny AC” odnosi się do faktu, że zapewnia większy zakres ochrony. Szkody i dewastacje spowodowane przez kolizje, wypadki drogowe, pożary i wybuchy są zwykle objęte ubezpieczeniem.

Co wolisz, ochrona przed gradem lub burzą? Polisa Mini AC to wszystko, co jest wymagane w przypadku drugiego wyboru (smart casco). Będziesz mieć znacznie mniejszy wybór przedmiotów do wyboru, ale zawierają one między innymi:

mtu24.pl. Pożar, eksplozja, grad, powódź i trzęsienie ziemi to jedne z wielu niebezpieczeństw objętych polisą ubezpieczeniową.
Casco Link4 AC Smart. Ubezpieczyciele pokrywają grad, huragany, błyskawice, powodzie i lawiny w czterech z pięciu wariantów tego ubezpieczenia, które można nabyć osobno.
Zasilany przez PZU AC Mini. Firma ubezpieczeniowa oferuje między innymi zwrot pieniędzy w przypadku kradzieży lub uszkodzenia samochodu przez grad, deszcz, powódź lub inne czynniki.
Niektóre ubezpieczenia AC Mini wykluczają grad i silne burze z zakresu ochrony. Musisz przeczytać Ogólne Warunki Ubezpieczenia, jeśli przewidujesz ochronę przed warunkami atmosferycznymi z tej polisy (OWU).

Dostępna jest osłona szklana.

Oprócz szkód spowodowanych gradobiciem i burzą, uszkodzenia spowodowane gradobiciem i burzą mogą być częściowo chronione przez produkt, taki jak ubezpieczenie przedniej szyby. Na przykład, jeśli przednia szyba zostanie uszkodzona z powodu gradobicia lub rozwianej przez wiatr gałęzi drzewa, ubezpieczyciel zorganizuje i zapłaci za niezbędne naprawy lub wymiany.

Pokrycie szyb samochodowych jest dostępne u różnych ubezpieczycieli. Przykładami takich ubezpieczeń są Ubezpieczenia AutoSzyby Proama, Ubezpieczenia PZU Auto Szyby, Ubezpieczenia Uniqa Glass czy Wiener Auto Glass.