Zniżki OC są bardzo pożądanym dobrem przez każdego właściciela pojazdu. Nic dziwnego, bo przecież uzyskanie pełnych, wynoszących 60% zniżek, trochę trwa. Dlatego niektórzy decydują się na współwłasność, żeby choć trochę obniżyć wysokość składki. W praktyce jest to rozwiązanie stosowane bardzo często, jednak należy mieć świadomość, że w przypadku wypadku – zniżki stracą wszyscy współwłaściciele.
Zniżki współmałżonka – jak z nich skorzystać?
W przypadku osób pozostających w związku małżeńskim istnieje możliwość przyjęcia zniżek, jakie posiada współmałżonek. Firmy ubezpieczeniowe wychodzą naprzeciw oczekiwaniom swoich klientów, jednak należy pamiętać, że skorzystanie z takiego wariantu zostało obwarowane pewnymi wymaganiami. Aby skorzystać ze zniżek w małżeństwie musi panować ustrój wspólności majątkowej. Co do zasady jest to domyślna forma, jaka ustanawiana jest automatycznie po zawarciu związku małżeńskiego. Jednak zdarzają się sytuacje, w których para decyduje się na wyłączenie wspólności majątkowej albo w chwili ślubu lub w późniejszym okresie, w czasie trwania małżeństwa.
Przyjęcie zniżek współmałżonka – konsekwencje
Obniżenie wysokości składki poprzez przyjęcie zniżek posiadanych przez drugiego z małżonków jest korzystnym rozwiązaniem, ale – do czasu. Jeśli obie strony jeżdżą bez żadnych szkód, to możliwość niższej opłaty jest bardzo dobrym rozwiązaniem. Problemy mogą zacząć się w sytuacji, gdy jedno z małżonków spowoduje wypadek lub kolizję, wówczas oboje muszą liczyć się ze wzrostem składki.
Podobne wpisy:
Upoważnienie do ubezpieczenia samochodu